Moët & Chandon

Už tristo rokov patrí k najobľúbenejším druhom šampanského z produkcie Moët& Chandon.

Kvalita šampanského je zakódovaná vo viniciach, kde v nekonečných radoch dozrievajú vybrané odrody hrozna. Moët & Chandon vlastní najväčšie a najrozmanitejšie vinice v Champagne. Príroda v tomto kúte Francúzska ponúka výrazné klimatické podmienky či pôdu vhodnú na pestovanie kvalitného viniča.

Moët & Chandon Impérial Brut

Brut Impérial je stelesnením štýlu Moët & Chandon. Vyjadruje bohatstvo a rozmanitosť pôdy, z ktorej hrozno vína vyrastá a zostáva konzistentné po celé roky. Je vytvorený z troch druhov Champagne: Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Má jemný vínny buket s nádychom limetky a kvetu vínnej révy. Perfektné víno k predjedlu, hlavnému jedlu, či dezertu.

Moet & Chandon Imperial Rose

Rosé Impérial je extrovertným a vznešeným vyjadrením štýlu Moët & Chandon. Toto vášnivé a neodolateľné šampanské je typické svojou žiarivou farbou, intenzívnou ovocnosťou a vyvíjajúcimi sa tónmi chuti

DARČEKOVÉ BALENIA

Výnimočne balené fľašky na každú príležitosť. Hľadáte darček pre kamaráta, obchodného partnera alebo niekoho z rodiny? Darčekové fľaše a balenia s kvalitným alkoholom vás určite nesklamú. Pekné poháriky s prémiovým alkoholom potešia každého fanúšika kvality. Vyberte si z našej širokej ponuky a buďte si istí, že obdarovanému urobíte radosť. Whisky NESTVILLE v originálnom súdku, teplovzdušný balón, lietadlo alebo plachetnica v ktorej nájdete vodku alebo slivku.

KAPOR 0,35L 40% slivka

TATRATEA 0,7L 42% + 2 poháriky

Je známy svojou nádhernou čajovou a ovocnou arómou, za ktorú vďačí extraktom z broskýň, bieleho a čierneho čaju, ktorý v ňom zanecháva príjemnú jemnú a nezameniteľnú stopu. Je silný a zároveň elegantný, s chuťou tak zriedkavou, že budete vďačný za ten okamih, keď ho ochutnáte.

Nestville Whisky - Single Barrel 0,7L 40% v darčekovom kufríku

Jedna z najdôležitejších pohnútok k začatiu výroby Whisky Nestville bola kvalitná a krištáľovo čistá voda, ktorej rozbor ukázal minerálne zloženie, ktoré je mimoriadne vhodné pre produkciu whisky. Na základe geologických výskumov sa zistilo, že voda, ktorú používame preteká kvartérnymi sedimentamizubereckého a bielepotockého súvrstvia. Voda prechádza dlhou cestou od Belianskych Tatier až do Ľubovnianskej Kotliny, počas ktorej je obohacovaná o jedinečné minerálne zloženie a je filtrovaná cez horniny, ktoré sa datujú do čias paleogénu a kvartéru.

Práve táto, zložením unikátna voda /bohatá na Ca, Mg, Fe/, dodáva našej whisky nezameniteľnú chuť a originalitu. Chuť sa dá zmeniť zrením v dubových sudoch, zadymením sladu, no iba voda je špecifická tým, že jej zloženie dodáva whisky jedinečnú chuť a stálosť, ktorá sa nedá zmeniť.

Nestville Whisky Single Barrel je špeciálna edícia v limitovanom počte približne 435 fliaš z jedného súdu. Každá fľaša je originálná svojím jedinečným poradovým číslom, číslom súda, z ktorého bola odobratá a dátumom zrenia.

Nestville Single Barrel je whisky, ktorá sa stáča ručne vždy len po otvorení jedného súdu z bieleho duba v ktorom dozrieval whisky destilát po dobu štyroch rokov. Získava tak sýtejšiu farbu, zrelšiu a výraznejšiu chuť.

PÁLENICA SLIVKA 0,35L 40%

BRANDY PLISKA XO 0,7L 40%

Vyvážená chuť kvalitnej brandy Pliska X.O. je výsledkom dlhodobého procesu zrenia. Ušľachtilé brandy dozrieva v malých dubových sudoch po dobu minimálne 10 rokov, pričom získava orechovú farbu a výnimočnú harmóniu jemných vôní dreva, ktorá spája typickú chuť s ľahkým nádychom duba, jemnou príchuťou vanilky, hrozienok a orechov. Preslávené vysokokvalitné vínne brandy pomenované po historickom meste Pliska, ktoré bolo hlavným mestom Prvej bulharskej ríše, sa vyrába klasickou technológiou na výrobu koňakov z vybraných destilátov.

WHISKY NESTVILLE 0,7L 40% + 5L súdok

Jedna z najdôležitejších pohnútok k začatiu výroby whisky NESTVILLE bola kvalitná a krištáľovo čistá voda, jej rozbor ukázal minerálne zloženie, ktoré je mimoriadne vhodné pre produkciu whisky. Voda prechádza dlhou cestou od Belianskych Tatier až do Ľubovnianskej kotliny, počas ktorej, je obohacovaná o jedinečné minerálne zloženie. Práve táto, zložením unikátna voda (bohatá na Ca, Mg, Fe), dodáva našej blended whisky nezameniteľnú chuť a originalitu. Chuť sa dá zmeniť zrením v dubových sudoch, zadymením sladu, no iba voda je špecifická tým, že dodáva whisky jedinečnú chuť a stálosť. NESTVILLE BLENDED WHISKY je miešaná z viacerých druhov sudov z bieleho dubu s whisky destilátom, výsledkom je nezabudnuteľný pôžitok z whisky.

TEPLOVZDUŠNÝ BALÓN SLIVKA 0,1L 40%

TITANIC SLIVKA 0,2L 40%

HASIČSKÉ AUTO S CISTERNOU 0,5L 40% SLIVKA

DREVENÉ LIETADLO 0,35L 40% SLIVKA

PLACHETNICA ČIERNA PERLA 0,1L 40% SLIVKA

TATRATEA mini 1. séria 0,04L

Zažite ochutnávku tatranských čajov aj u vás doma. Vyskúšajte Tatratea ochutnávkový set so šiestimi príchuťami.

Set obsahuje:

22% Kokos

33% Citrus

42% Broskyňa

52% Originál

62% Lesné ovocie

72% Zbojnícky

TATRATEA mini 2. séria 0,04L

Zažite ochutnávku tatranských čajov aj u vás doma. Vyskúšajte Tatratea ochutnávkový set so šiestimi príchuťami.

17% Mlieko & čaj

27% Acai a arónia

37% Ibištek & červený čaj

47% Kvetový

57% Šípka & rakytník

67% Jablko & hruška

SLIVKA - FĽAŠA S HODINAMI 0,35L 40%

EXKLUZÍVNY ALKOHOL

V živote sú chvíle, keď na to, aby ste na seba strhli pozornosť, potrebujete niečo pôsobivé a teda zásadné. Exkluzívny alkohol dokáže často uľahčiť nejednu situáciu – je to dar vhodný na výročia, ako pozornosť podniku, odmena pre výnimočného človeka alebo len tak pre radosť. Môžete siahnuť po exkluzívnych fľaštičkách s alkoholom podľa vlastného výberu, v darčekovom balení. Akúkoľvek možnosť si vyberiete, je to cenný dar, ktorý vďaka prvotriednemu vzhľadu zodpovedá elegancii luxusu a zvýrazňuje dôležitosť i hodnotu vášho darčeka. Postavenie darčeka hovorí samo za seba a napovie toho dosť aj o vás a vašom vkuse. Karpatské brandy Exklusive, limitovaná edícia Brandy Plum Family Reserve, Frndžalica Pacho Matrtaj, Brandy Sarajishvili, Meukow cognac…

Bošácka slivovica v kazete kniha 52%

Špecialita vyrábaná v tomto regióne už viac ako 100 rokov podľa starých osvedčených receptúr. Starostlivo vybrané, vyzreté ovocie kvasí prirodzeným spôsobom a po dokonalom vykvasení sa destiluje tradičnou metódou.Typickú hladkú, vyrovnanú a lahodnú chuť pravého slivkového  destilátu bez akýchkoľvek prísad získava z vybraných najlepších odrôd sliviek.

Priložený sprievodný text je doplnený dedikačnou časťou, do ktorej môže zákazník vpísať venovanie.

Fľaša v tvare slivky je uzavretá originálnym uzáverom vytvoreným v spolupráci s talianskym dodávateľom v zlato-modrej farbe v kombinácii alumínium – štruktúrovaný plast, aby nedochádzalo k zmene vlastností destilátu. Etiketa je vytvorená v modernom minimalistickom duchu. Vo výslednom produkte tvorí fľaša  s kazetou kompaktný celok, v ktorom sa snúbia historické a moderné prvky – slivovica je prezentovaná ako klenot.

Cognac Meukow VS 0,7l

Meukow VS je plnený do nevšedných fliaš so znakom čierneho pantera. Má plné arómy s prídychom sušeného ovocia. Zreje a skladuje sa v typických malých dubových sudoch. Má jemné dlhé zakončenie pri ktorom prekvapí vlašskými orechmi a škoricou.

Bošácka slivovica v kazete s cínovou etiketou 52% 0,7 l

Svetoznáma slivovica, bez ktorej sa nemá zo Slovenska odchádzať. Povestná ovocinárska tradícia slovensko-moravského pomedzia už z čias Márie Terézie začala písať tradíciu tohto destilátu zo sliviek. Vyrobená s láskou a úctou z vybraných odrôd sliviek je dôstojným sprievodcom vzácnych okamihov i nezastupiteľnou úlohou v ľudovom liečiteľstve.

Metaxa 12* v krabičke 0,7l 40%

Skvelá zmes brandy, ktoré zrelo až 12 rokov a vín muškátu z regiónu Samos sa spája a spolu tvorí Metaxu 12*. Kvetinová, bylinná a príjemne sladká, je to skvostný grécky nápoj.

Brandy KVINT VSOP 5 ročné 0,5L 40%

Je vyrobené tradičnou metódou z vysoko kvalitného vínneho destilátu , ktorý zreje v dubových sudoch po dobu najmenej 5 rokov. Má zlatojantárovú farbu, jemnú vôňu a harmonickú chuť s ľahkými kvetinovými tónmi. Môže sa použiť aj ako základ pre rôzne koktejly.

Brandy KVINT XO Surprise 10 ročné

Je vyrobené z „eaux-de-vie“ destilátov (destiláty vína) dozrievajúcich v dubových sudoch nie menej ako 10 rokov, podľa klasickej „Francúzkej metódy“. Toto brandy jednoznačne prekvapuje, preto dostalo aj nazov Surprise (prekvapenie). Vyznačuje sa veľmi delikátnou a harmonickou chuťou, dobre balancovaným buketom s jantarovými a kvetinovými tónmi. Kto ho raz ochutná navždy si zapamätá jeho silu, bohatstvo, jemnosť a sviežosť.

Pacho Matrtaj Frndžalica Surová 0,7L 65%

Je mocný obilný destilát, pripravený na vyzrievanie v dubových sudoch, v ktorých po rokoch získa šmrnc a noblesu. Jej SUROVÁ chuť je tajomná a silne hrejivá, sladová až medová, s vôňou ražného chleba so stopami lieskovcov a sladkých mandlí.

Pacho Matrtaj Frndžalica 0,7 l 50%

Legendárny a záhadný nápoj, vyrobený klasickou destiláciou v lone čarovnej slovenskej prírody, len z najčistejších prírodných surovín s vysokou energiou.  Je tajomná, ale silná, v chuti plná, s vôňou čokolády, vanilky a stopami jablka. Krémová chuť sa decentne prelína s jemným exotickým korením. Dochuť je mierne intenzívna a stredne dlhá. Špeciálna edícia je pripravená pre vyberanú spoločnosť, nebojácnych, poctivých a čestných chlapov.

Brandy Metaxa Private Reserve 0,7L 40%

Najstaršie brandy z radu metaxa a taktiež tou najvyššiou kvalitou. Disponuje tmavo jantárovou farbou, má vyváženú vôňu po vínnom destiláte a vanilke, v ktorej nájdeme tiež nenápadné tóny škorice. Jej chuť je skvele zaoblená a plná.

Cognac Meukow Arima 0,7L 40%

Koňak Meukow Arima je zmes s rukopisom Bunjiho Garlina a je to veľmi špeciálna a jedinečná zmes. Tejto zmesi eaux-de-vie sa darí vytvárať dokonalý súlad elegancie a oblosti a je to ideálny koňak, ktorý si najlepšie vychutnáte s pár kockami ľadu. Bunji Garlin je z Trinidadu a Tobago a je to karibská soulová superstar. Výrobca koňaku Meukow ho pozval na návštevu domova najlepšieho brandy na svete, aby dal tomuto skvelému koňaku jedinečnú pečať. Návrh grafiky na fľaši je jeho práca a vďaka nemu je typický skáčuci panter značky Meukow jedinečný. Skutočne nápadný koňak do vašej zbierky.

Sarajishvili 0,7L 40%

Sarajishvili XO sa vyrába podľa klasickej technológie z pätnástich rôznych brandy z jedinečnej zbierky Davida Sarajishviliho. Priemerný vek týchto alkoholov je 14 – 18 rokov, no jeho zloženie je tiež obohatené alkoholmi starými až 30 rokov. Má krásne ligotavú zlatistú farbu, príjemné tóny duba, vanilky a čokolády a jemnú a zamatovú chuť.

Sarajishvili VSOP 0,7L 40%

Sarajishvili VSOP Je to zmes prvotriednych alkoholov vyrobených z gruzínskeho hrozna, z ktorých najstarší má 12 rokov. Počas zrenia v dubovom sude získava rôzne vône sušeného ovocia a čiernej slivky, škorice, vanilky a sladkých korení. Tento nápoj má jantárovú farbu a hladkú a zamatovú chuť.

KARPATSKÉ BRANDY EXCLUSIVE 0,7L 40%

Prvé Karpatské brandy ale uzrelo svetlo sveta až v roku 1975 v Pezinku a jeden z najexkluzívnejších produktov tejto značky držíte práve v rukách. Karpatské brandy Exclusive sa vyznačuje charakteristickou zlatohnedou farbou, nezameniteľným buketom po dubovom dreve a jemnou vyváženou harmonickou chuťou. Vyrába sa klasickou metódou zrenia v dubových sudoch po dobu minimálne 7 rokov. Výnimočná kvalita tohto brandy sa dosahuje nielen dlhou dobou vyzrievania, ale ja starostlivým výberom kvalitných bielych vín z odrôd typických pre malokarpatskú oblasť.

Slivovice kosher zlatá 5 ročná 0,7L 50%

Jedinečný nápoj, ktorý vznikol tradičnými výrobnými postupmi v spojení s prísnymi pravidlami zástupcov americkej Orthodox Union. RUDOLF JELÍNEK pre vás necháva tento skvost ešte päť rokov zrieť, čím dosahuje tú najvyššiu možnú kvalitu ovocného destilátu.

Zlatá kóšer slivovica je starený destilát zrejúci päť rokov v sudoch z duba. Práve pri zrení v sudoch získava svoju nezameniteľnú farbu a arómu pripomínajúcu koňak či brandy, zachováva si však aj typicky ovocnú chuť, ktorá je obohatená drevitým podtónom. Tieto ojedinelé vlastností dosahuje zlatá slivovica vďaka postupom, ktoré zaviedli bratia Jelínkovi. Pri výrobe variantu zlatej slivovice kóšer navyše celý proces výroby dozoruje zástupca americkej Orthodox Union. Exkluzivitu tohto destilátu zvýrazňuje luxusné balenie.

Pre najlepšie rozvinutie vône aj chuti odporúčame konzumáciu pri izbovej teplote.

BRANDY PLUM FAMILY RESERVE 20ročné 0,7L 46.9%

Jedinečný destilát, pripravený k 120. výročiu založenia spoločnosti R. JELÍNEK, je výsledkom úsilia, skúsenosti a trpezlivosti vizovických majstrov destilérov. Pre jeho výrobu boli použité len najkvalitnejšie ručne zbierané plody odrody slivky domácej. Nasledovala trojstupňová destilácia vyzretého slivkového kvasu a zrenie v dubových sudoch po dobu 20 rokov za premenlivých presne stanovených teplôt a striedania prístupu vzduchu. Výsledkom je destilát zlatej farby, vône blízkej koňaku, s chuťou harmonicky jemnou s výrazným drevitým podtónom.

Brandy KVINT VSOP 6 ročné 0,5L 40%

Je výsledkom miešania vlastných vínnych destilátov z vybraných hrozien klasických európskych a miestnych odrôd pestovaných na viniciach KVINT-u, zrejúcich v dubových sudoch po dobu najmenej 6 rokov. Má jemnú, harmonickú a pikantnú chuť spríjemnými kvetinovými a vanilkovými tónmi.

Zlatá Slivovica 0,7 l 50% v dreve

Zlatá Slivovica je vyrábaná tradičným spôsobom z najlepších odrôd sliviek. Slivkový destilát je získaný z vysokoakostného ovocia a dodáva destilátu výraznú vôňu po slivkách a jemný, typický a dlho doznievajúci tón slivkovej chuti. Výsledkom tradičnej technológie pálenia pod dozorom odborníkov je dokonalé splynutie harmonickej chute a nezameniteľnej vône. Pravý destilát s obj. 50% a s atraktívnym dizajnom balenia tvoria spojenie, ktoré ocenia najmä znalci.

GIN

Vyrába sa destiláciou obilia a pridaním všemožných bylín a ďalších prísad, ktoré sú vlastným tajným receptom každej pálenice. Gin sa vyrába z rastlinných prísad a ako čistý prírodný produkt pôsobí liečivo. Inak povedané, v malých dávkach lieči a vo väčších uzdravuje. Gin Bulldog, Gin Hendricks, The Botanist a novinka u nás je nealkoholický gin BORRAGO.

GIN BULLDOG 0,7L 40%

Chutný anglický gin vyrobený z maku, dračieho oka, lotosových listov, citrusov, mandlí, levandule a rôznych iných rastlín (spolu 12). Štyrikrát sa destiluje v medených kotloch a od časopisu Wine Enthusiast Magazine má najvyššie hodnotenie, aké kedy získal gin. Takisto bol zvolený za jeden z top 50 alkoholických nápojov!

Hendrick's Gin 0,7L 41,4%

Hendrick´s je málosériovo vyrábaný gin, destilovaný v škótskej prímorskej dedine Girvan. Hendrick´s je super prémiový gin. Rafinovaná galéria bylín a prírodných ingrediencií je ,,zabudovaná,, v priebehu destilácie.

Neobyčajný destilačný proces v kombinácii s našim ,, podivne lahodným,, súhrnom výťažkov vytvára jediný gin svojho druhu, ktorý je vášnivo milovanou malou, ale rastúcou hŕstkou jedincov po celom svete.

Chuť je absolútne špecifická a odlišná od ostatných ginov. V prvom prípade je veľmi jemná a sú v nej zreteľné najmä tóny citrusov, ruží a šalátovej uhorky. Zvýrazňuje totiž menej zreteľné tóny, ktoré vďaka tejto ingrediencii vystúpia do popredia.

Albert Michler Gin Green 0,7L 44%

Remeselne destilovaný gin s obsahom alkoholu 44% vyrobený zo starostlivo vybraných  ingrediencií, aby zachytil esenciu sliezkych hôr. Gin je vytvorený pre tých, ktorí radi objavujú nové chute, barmanov, ktorí obľubujú dobrodružstvá s inovatívnymi ingredienciami a pre náročných bonvivánov, ktorí túžia rozširovať svoje obzory.

Spája typické prednosti London Dry Ginu, destilovaného ginu a geneveru. macerácia uhoriek prebieha v poslednom destilačnom kroku. Intenzívna chuť uhoriek je to, čo odlišuje Albert Michler Gin Green a dodáva mu nezameniteľnú individualitu.

The Botanist gin 0,7L 46%

Prestížny a majstrovsky vycíbrený gin destilovaný v destilérke Bruichladdich obklopenej nespútanou prírodou ostrova. Nadmieru lákavý, saténovo hladký gin s explodujúcimi kvetovými vôňami a bohatou, lahodne vyzretou chuťou. Je to gin ako pre myseľ, tak pre podnebie – gin pre mysliteľov. The Botanist je ako dych botanického ostrova Islay v jedinom pohári. Obsahuje 22 aromatických bylín a kvetín rastúcoch na ostrove a tak dopĺňa zostavu deviatich klasických rastlín na výrobu ginu.

RUMY

Rum je v súčasnosti jeden z najobľúbenejších alkoholických nápojov ako vo svete, tak aj na Slovensku. Svoju popularitu si získal aj vďaka tomu, že hneď ako sa z neho napijete, akoby ste sa okamžite presunuli na slnkom zaliatu pláž do Karibiku. No povedzte, kto by to nechcel zažiť?
Kolumbijský, nikaragujský, venezuelský, panamský? Alebo nejaký iný? Vyberte si u nás! Bacardi, Captain Morgan, Dictador, Diplomatico, Havana Club, Zacapa a mnoho iných. Nakúpte u nás!

Rum Dzama Vanilla 0,7 L 43%

Vanilla Dzama  je rum z kategórie luxusný. Vôňa zrelého ovocia a vanilky. Chuť mäkká, vyvážená a vytrvalá. Dokonalá harmónia medzi vôňou a chuťou. Ucítite trstinový cukor, celý struk originálnej vanilky a medlar.

Vanilla Dzama rum, obsahuje prírodnú vanilku priamo z Madagaskaru, produkt, ktorý vám nevie nikto iný poskytnúť. Značka ponúka aj širšiu ponuku bielych a tmavých rumov.

Rum Don PAPA 7YO 0,7L 40%

Kvalitný filipínsky rum z cukrovej trstiny, ktorá rástla na vulkanickej pôde v najúrodnejšiej oblasti Filipín, Negros Occidental. Zreje 7 rokov v dubových sudoch v predhorí hôr Kanlaon. Jantárová farba, aróma ľahké a ovocné, ktoré pokračuje jemnou a lahodnou chuťou. Rum Don Papa má dlhý záver a ponúka bohatú paletu chutí ako je vanilka, med a kandizované ovocie.

Blue Mauritius Gold Rum 0,7L 40%

Jedná sa o naozaj výnimočný rum. Nádherná fľaša sa skladá z niekoľkých odtieňov hnedej až výrazne bronzovej farby.
Keď necháme naplno rozvinúť vôňu, cítime drevo a sušené ovocie. V pozadí nájdeme veľké množstvo exotických vôní, arómu škorice a kokosu. Chuť je veľmi jemná a krémová, vystupuje hrozno, vanilka, exotické ovocie a sladkosť podobná karamelu.

Bumbu rum 0,7L 35%

Keď v minulosti piráti vládli Siedmim moriam, bolo známe, že si vyrábajú korenistý grog známy ako Bumbu, ktorý si produkovali zo surovín obstaraných na ich cestách. Moderné spracovanie tejto zmesi sa skladá z korenín a cukrovej trstiny vybraných z 8 krajín – Barbados, Belize, Brazília, Kostarika, Dominikánska republika, Salvádor, Guyana a Honduras. Bumbu rum je destilovaný na Barbadose. Starne v sudoch po bourbone. Je to miešaný rum, pričom najstaršia zložka zreje úctyhodných 15 rokov.

Aróma je jemná sladkastá so sviežimi kvetinovými tónmi. Hlavnou vôňou je tropické ovocie – banán, ananás, mango a pomarančová kôra.

Chuť je tak ako vôňa aj chuť sa nesie v znamení kvetinovo ovocných tónov. Tú správnu chuť dopĺňajú korenisté akcenty šalvie, škorice, zázvoru a kardamónu.

Záver je jemne korenistý s jemným náznakom mäty v doznievaní

Ron ESPERO COFFE & RUM 0,7L 40%

Všetko to začína tými najlepšími nikaragujskými kávovými zrnami z oblasti Matagalpa, kde sú aj upražené k výnimočnej dokonalosti. Tieto prémiové kávové zrná sa ďalej ručne zomelú spolu s exotickou madagaskarskou bourbonskou vanilkou a potom sa pomaly filtrujú za studena kvôli extrakcii jemnej intenzívnej kávovej chuti a prirodzenej sladkosti, bez horkosti, ktorú môže spôsobiť spracovanie za horúca.

Lahodná cold brew káva a 7-ročný dominikánsky rum v každej malej sérii nášho remeselného Espero Coffe likéru je tak prirodzene sladká, že potrebujeme pridať už len štipku trstinového cukru. Výsledkom je excelentný kávový likér založený na starom rume. V jeho chuti sa spája robustná prirodzená chuť kávy s typickým dotykom madagaskarskej vanilky a starým rumom.

Deadhead Dark Chocolate 0,7L 35% Deadhead Rum 6 ročný 0,7L 40%

Deadhead Dark Chocolate

Nielen unikátna fľaša, ale aj skvelý rum vyrobený z cukrovej trstiny a melasy. Deadhead Dark Chocolate je unikátnym spojením rumu a čokolády inšpirovaný starobylými receptami mayských a aztéckych cisárov.

Fľaša v tvare hlavy opice je symbolom duchovných presvedčení oboch kmeňov.

Deadhead Rum 6 ročný
Na rozdiel od trochu morbídnej fľaše, rum je skutočnou lahôdkou. Deadhead Rum je ideálny pre popíjanie po večeri, je plný arómy a skvelej chuti, skvelá voľba pre použitie v prémiových drinkoch. Má bohatú jantárovú farbu, s náznakom nasýtenej vône kávy, čokolády, nového korenia, škorice a muškátového orieška, spolu s pridanou príchuťou klinčekov, anízu a karamelu. Dlhý pikantný záver. Deadhead Rum je krásne vyvážený rum pre už pokročilých konzumentov rumov.

Hladký a dekadentný rum s príchuťou horkej čokolády prezentovaný vo fľaši v tvare hlavy opice. Tento päťročný rum bol vyrobený v rodinnej distilérke v Chiapas. Pri jeho výrobe sa inšpirovali starými receptami určenými na výrobu alkoholu pre mayských a aztéckych vládcov.

Rum Dos Maderas PX 5+5 0,7L 40%

Dos Maderas PX je 100% trstinový karibský rum, ktorého dozrievanie je rozdelené do troch fáz. Najskôr zreje 5 rokov v dubových sudoch priamo v Karibiku. Následne zreje už v Španielsku v pivniciach Williams & Humbert opäť v dubových sudoch tentoraz 3 roky. Na záver zreje ešte 2 roky v sudoch, v ktorých 20 rokov zrelo sladké Sherry z odrody Pedro Ximenes. Tento rum má harmonickú vôňu s dotykom hrozienok a fíg. Chuť je veľmi jemná, komplexná a hrejivá. Skvelý digestív a zaujímavá alternatíva koňakov alebo brandy.

Kraken Black Spiced Rum 0,7L 40%

Vyskúšajte Kraken Black Spiced Rum z Trinidad a Tobago, a budete prekvapení. Tento rum pripomína atrament alebo sekrét z chobotnice v sklenenej nádobe. KrakenBlack Spiced Rum je kávovo hnedý, chuť pripomína melasu, exotické korenie, karamel, čokoládu s trochu vanilky, na záver prichádza náznak škorice a zázvoru zvoľna do popredia. Legenda hovorí, že loď s najväčším množstvom čierneho rumu, ktorý bol kedy prepravované z karibských ostrovov, nikdy nedorazil na miesto určenia. Pri útoku Krakena na obchodné lodcelý náklad barelov čierneho rumu spadol do mora a rum bol pomenovaný Kraken ako pocta nesporné sily a moci bájneho netvora. Existuje veľa príbehov o útoku obrie chobotnice Kraken na nákladné koráby ale žiadny z nich nebol potvrdený.

Pampero Aniversario 0,7L 40%

Pampero Aniversario je premium rum z Venezuely tej najvyššej kvality. Oplýva tmavou mahagónovou farbou a vôňou tabaku, pečených jabĺk, karamelu a orechov.

Bol niekoľkrát ocenený na prestížnych súťažiach, naposledy získal v roku 2007 San Francisco World Spirits Competition Gold Medal.

LECHITA 0,7L 17%

Lechita je synonymom pre lahodný zmyselný zážitok. Spojenie trojročného panamského rumu a pravej ekvádorskej čokolády dodáva likéru punc luxusu a omamnej chuti.

Pri príprave sme spojili tie najkvalitnejšie latinsko-americké suroviny. Rum z panamského údolia San Isidro tri roky dozrieva v sudoch z amerického dubu a čokoláda z jedinečných nepražených ekvádorských kakaových bôbov Arriba Nacional,  s obsahom 22% kakaového masla, obľúbená pre svoju výnimočnú chuť, prepožičal  Lechite nezameniteľnú arómu.

Po vyskúšaní niekoľkých postupov prípravy sme pre dokonalý výsledok zvolili pomalé zahrievanie a dlhú dobu varenia pri nízkych teplotách.
Jedine tak bolo docielené zachovanie dôležitých vlastností všetkých zložiek a mohla vyniknúť čokoládová chuť, rovnako ako rumová vôňa.

VODKA

Vodka je oveľa zaujímavejší nápoj, ako sa neznalému človeku môže zdať. Keď sa na vodku pozriete bližšie, nájdete kvalitný alkohol, vyrobený z najrôznejších surovín, z ktorých každá ovplyvňuje konečnú chuť hotového nápoja. Najznámejšie sú Legend of Kremlin Rouge, Grey Goose, Beluga, Double Cross, Russian standard…

BELUGA 1L 40%

Beluga predvádza majstrovské dielo vo výrobe vodky. Ich technologický postup je jedinečný a zložitý. Má prirodzený proces kvasenia (na rozdiel od iných obilných destilátov, ktoré vyžadujú chemické enzymatické prísady).

Základom každej vodky tejto značky je artézska voda ( podzemný minerálny prameň, ktorý samovoľne vyviera) a špeciálny slad. Počas výroby sa do tejto vodky Beluga Noble pridáva ovsený extrakt, med a Silybum Marianum (pestrec mariánsky). Liečivá bylina, ktorá má blahodárne účinky na pečeň, napráva poruchy krvného obehu, tonizuje cievy, priaznivo vplýva na ochorenia srdcovocievneho systému a pod. Aj táto bylina jej dodáva individuálny charakter. Pred plnením odpočíva 30 dní. Vodka je štipľavejšej chuti, no vďaka prítomnosti medu má mierny sladký záver. Ruské vodky sú veľmi obľúbené a kvalitné a značka Beluga je číslo 1.

Russian Standard Platinum 1L 40%

Filtrácia tejto ruskej vodky sa prevádza cez filtre z brezového dreveného uhlia. Je pripravená tradičným spôsobom z komponentov tej najvyššej možnej kvality: najlepších odrôd pšenice z centrálnej oblasti Ruska, čistej, nedestilovanej, mäkkej vody zo severných oblastí Ruska, ktorá je trpezlivou filtráciou dotiahnutá k dokonalosti.

Táto vodka vyrábaná v Petrohrade svojím názvom odkazuje na tzv. ruský vodkový štandard (resp. etalón) stanovený kolektívom ruských vedcov vedeným samotným Dimitrijom I. Mendelejevom. V roku 1894 Mendelejev na podnet ruskej vlády zostavil súbor predpisov a odporúčaní, ako vyrábať najkvalitnejšiu vodku. Na jeho základe potom ruský štátny monopol udeľoval certifikáty výrobcom vodiek, ktorí sa podujali tento etalón dodržiavať. Iba tieto produkty sa mohli nazývať pravými ruskými vodkami .

Vzhľad je dokonale priehľadná a číra tekutina v charakteristickej dymovo zafarbenej fľaši so striebornou etiketou.

Vôňa je ľahká, s jemnými obilnými a korenistými tónmi a zreteľným náznakom borievky a mentolu.

Chuť je priamočiara, príjemne sladkastá, výrazne obilná a kvetnatá.

Záver je čistý, sladký, hladký, s náznakmi citrusov a mäty, no relatívne krátky.

VODKA RUSSIAN STANDARD 1L 40%

Vodka Russkij Standart je pripravená tradičným spôsobom z komponentov tej najvyššej možnej kvality: najlepších odrôd pšenice z centrálnej oblasti Ruska, čistej, nedestilovanej, mäkkej vody zo severných oblastí Ruska, ktorá je trpezlivou filtráciou dotiahnutá k dokonalosti. Filtrácia Vodky Russkij Standart Original sa prevádza cez filtre z brezového dreveného uhlia. Russian Standard je originálna vodka destilovaná na žiadosť cára. Jej štandard kvality bol stanovený v roku 1894. Spojením tradičných výrobných postupov a najmodernejších technológií, sme boli schopný obnoviť pravú Russian Standard Vodku. Vodku s nádherne jemnou chuťou a kvalitou nezmenenej po viac než storočie. Na príprave receptúry vodky Russkij Standart sa podieľala Ruská Vedecká Spoločnosť, zaoberajúca sa výskumom v oblasti potravinárstva, lebo hlavnou úlohou pri výrobe tohto mimoriadneho produktu bolo dosiahnutie prvotriednej svetovej kvality. Táto inštitúcia znovuobjavila výsledky práce slavného vedca D.I. Mendelejeva z roku 1894, ktorý predsedal Cárskej vládnej rade, zodpovednej za normy a receptúry na výrobu tejto najlepšej ruskej vodky. Snúbením niekoľko storočnej tradície výroby vodky v Rusku s možnosťou dnešných technológií sa podarilo oživiť receptúru, na ktorú boli predkovia právom nesmierne hrdí a ktorá plne vyhovuje cárskej norme kvality – „ Ruskému Standartu“. Receptúru vodky, ktorej chuťové vlastnosti posúvajú štandard, ku ktorému sa ostatné vodky prirovnávajú. Vodka Russkij Standart je nielen skvelá vodka, ale aj nesmierne štýlový produkt, ktorý vizuálne nadväzuje na najlepšie ruské tradície a ktorá stojí vysoko nad tzv. tradičnými výrobkami sovietskej éry. Balenie Vodky Russkij Standart bolo navrhnuté pánom Petersom z londýnskej designerskej dielne Identica Ltd., ktorá je tvorcom mnohých slávnych medzinárodných známych značiek. Prelisy na povrchu fľaše, zdôraznené tvarom etikety pripomínajú tvar veží na ruských pravoslávnych chrámoch. Tvar fľaše je štylizovaná do tvaru gigantického kremeľského zvonu Kolokolu. Podpis D.I. Mendelejeva a erbový znak na prednej strane etikety ilustrujú bohaté dedičstvo na ktoré vodka Russkij Standart nadväzuje.

LEGEND OD KREMLIN ROUGE 0,7L 40%

Limitovaná edícia vodky Legenda Kremľa v štýlovom knižnom boxe je vyrobená zo špeciálneho obilného destilátu “Lux” (ten obsahuje 96,5% alkoholu) a mäkkej vody z Itarskej artézskej studne. Päťnásobnou destiláciou a pridaním prírodných zložiek získava osobitú chuť a rafinovanú vôňu. Hoci sa jej tradícia začala písať iba v roku 2004, už získala 11 cien Grand Prix a 9 zlatých medailí na najväčších medzinárodných i ruských súťažiach.

Legend of Kremlin je oficiálnym drinkom v Kremli, Dome vlády Ruskej federácie, v ruskom parlamente, ale aj v štátnej dume, v Rade RF či na Ústavnom súde RF. Je kóšer.

Prastaré s novým
Legend of Kremlin nás privádza späť ku kolíske ruskej vodky je inšpirovaná prastarým receptom a plnená do fliaš, ktorých tvar vychádza z pôvodnej formy stredovekých karáf, slúžiacich za dávnych čias v cárskom Rusku výhradne na plnenie najkvalitnejšou a najdrahšou vodkou. Ako vzor poslúžili 500-ročné karafy zo sklárskej manufaktúry kniežaťa Potemkina, cárskeho dodávateľa. Tie sú od roku 1918 súčasťou veľkolepej expozície ruského skla a krištáľu na Boľšoj Dimitrovke v Petrohrade.

Double Cross 0,7L 40%

Pri výrobe Double cross vodky prebieha 7-násobná destilácia a 7-násobná filtrácia, pri čom v poslednom kroku je použitý filter z diamantového prachu. Tento filter zbavuje vodku nežiaducich aromatických látok a pachutí. Vďaka tomu je Double cross vodka ešte jemnejšia.

Elegantný dizajn fľaše dopĺňaju na hrubom skle laserom vygravírované verše Pavla Országha Hviezdoslava, Andreja Sládkoviča (Marína) a Jána Hollého. Tieto verše sú gravírované historickým písmom, ktorým vieme vygravírovať na vrchnák fľaše aj meno, alebo logo podľa Vašej požiadavky.

Autorom receptúry je liehovarnícky majster Ján Krak.

GREY GOOSE 1L 40%

Excelentná značka Grey Goose je populárna na celom svete. Vodka sa vyrába vo Francúzsku v oblasti Cognac. Nevyrába sa z jedného druhu obilia, ale je to zmes kukuričných, pšeničných, žitných a jačmenných destilátov. Spája sa v nej umenie majstrov liehovarníkov, ktorí ju vyrábajú tradičnou kotlíkovou metódou. Destilát sa filtruje cez vápenec. Chuť je skvelá, čerstvá, perfektne vyvážená s bohatosťou obilia. Fľaše sú ručne vyrobené, na každej je zobrazená „šedá“ letiaca hus s Alpami v pozadí.

WHISKY

Alkoholický nápoj destilovaný z obilnín, zrejúci v drevených sudoch najčastejšie dubových.
Vyberte si to najlepšieho zo sveta whisky! Tullamore, Glenfiddich, Jack Daniels, Nikka Grants či Monkey? Prestížne značky whisky pre tých najväčších fajnšmekrov.

Glenmorangie Quinta Ruban 14 ročná 0,7L 46%

Glenmorangie Quinta Ruban je zmyselne hodvábna whisky, ktorá starne v bourbonových sudoch pre hladké ovocné tóny, a neskôr v sudoch ruby port pre zamatovú hĺbku.

Glenmorangie Lasanta 12 ročná 0,7L 43%

Whisky z Glenmorangie, ktorej príprava končí v súdkoch zo sherry Oloroso. Slovo ‘lasanta’ je odvodené od galského slova pre teplo a vášeň. Vôňa je krémová a karamelová, plná creme anglaise a hrozienok v čokoláde, dosť suchá, s tónmi miešaných sladkých korení. Pocit v ústach je veľmi hutný, keď budete cítiť chuť hrozienok s medom. Je tu trochu sladkého včelieho vosku, roztopenej vanilkovej zmrzliny, keď sa na jazyku jemne vinie sherry, veľmi maslový výraz. Oveľa viac tohto medu je v krémovom finiši. Má sladkú dubovú suchosť a je poprášená kakaovým práškom.

Nikka From The Barrel 0.5L 51,4%

Je silný blend s obsahom alkoholu 51,4% zrejúci v jedenkrát použitých sudoch po bourbone. Je vyrábaný z obilia a sladu z destilérie Miyagikyo a zo sladu z destilérie Yoichi. Nikka from the Barrel bola zvolená za najlepšiu japonskú blended whisky mladšou ako 12 rokov pri udeľovaní World Whisky Awards 2007.

Táto whisky je jednou z tých, ktoré majú najlepší pomer ceny a kvality na svete. Neuveriteľný nápoj z liehovaru Nikka, toľko sily! Môžeme iba odporúčať.

Vôňa je stredne silná s dobrou rovnováhou. Nájdete tu tóny rezaných kvetov a čerstvého ovocia, korenia a trošku duba.
Chuť je korpulentná a preráža. Veľa zimného korenia a karameliek, trošku karamelu a vanilky a veľká dávka ovocia.
Záver je dlhý, hrejivý a ovocný s troškou dubového korenia.

Gold Cock 12YO 0,7L 43%

Táto whisky je z roku 1992 a dva sudy, z ktorých pochádza, sú jedny z posledných z tohto ročníku. Ide o destilát zo sladu, z jačmeňu vypestovaného na severnej Morave, pripraveného v sladovni v Bruntále tradičným humnovým spôsobom. Slad bol pri sušení mierne nadymovaný rašelinou z Hory Sv. Šebestiána. Destilácia prebiehala v Hanáckej pálenici Těšetice u Olomouca, kde bol destilát založený k zreniu do silno vypálených, nových dubových sudov z európskeho zimného dubu.

Glenmorangie 10YO 0,7L 40%

Whisky Glenmorangie 10YO Original zreje plných desať rokov v sudoch po bourbone. Buket Glenmorangie je sadom zrejúcich citrónovníkov, marhúľ, jabloní, mandarínok a hrušiek. Môžete pocítiť nádych vanilkovej a banánovej zmrzliny s divokou mätou. Glenmorangie 10YO Original je 40 % whisky, filtrovaná za studena. Voda, ktorá sa používa na jej výrobu je nazývaná ako „perfektná desiatka” a pochádza z vlastných prameňov výrobcu.

Whisky Glenmorangie 10YO Original je sladová whisky s najkompletnejším efektom, ponúka komplexný zážitok všetkým zmyslom v každom svojom dúšku. Jim Murray, autor knihy Biblia Whisky, o Glenmorangie hovorí ako o „spletitosti vo svojej najspletitejšej podobe“.

NADROZMERNÉ FĽAŠE

XXL Maxi fľaše alkoholu sú najvhodnejšie ak chcete niekomu podarovať kvalitný alkohol a zároveň chcete aby celý darček vyzeral štýlovo a zaujímavo. Tieto veľké fľaše s alkoholom je možné využiť aj v prípade, že sa v spoločnosti nachádza väčšie množstvo osôb, ktoré sa stretli pri výnimočnej udalosti. V našej ponuke nájdete prémiový alkohol rôznych značiek a druhov, ktoré sú balené do XXL maxifliaš. Captain Morgan 3L, whisky Jameson 4,5L, GORAL hruškovica, slivovica, borovička v nádherných domčekoch 3L, Smirnoff vodka 3L, Metaxa 3L…

CAPTAIN MORGAN SPICED GOLD 35% - 3L

JACK DANIEL´S 40% - 3L

SMIRNOFF VODKA RED 40% - 3L

HRUŠKOVICA GORAL 42% - 3L, SLIVOVICA GORAL 52% - 3L, BOROVIČKA GORAL 40% - 3L

JAMESON WHISKY 40% - 4.5L

SLIVOVICA GORAL 52% - 3L

METAXA 5* 38% - 3L

ZLATÁ BOROVIČKA V DREVE 42% - 1.5L

TATRATEA

Nová kapitola jeho príbehu sa začala písať v roku 2003, kedy sa začala vyrábať TATRATEA. A tak mohol čaj vyraziť z Tatier do sveta.

TATRATEA 0,7L 22% - KOKOS

Je obohatený o extrakty z kokosu, ktoré mu dodávajú jeho dominantnú sladkosť a vôňu. Zároveň obsahuje extrakty z prvotriedneho bieleho čaju. Tie sa získavajú z mladých lístkov čajovníka, ktoré svojou jemnosťou zvýrazňujú celkovú chuť produktu.

Sladká príchuť praženého kokosu a tečúceho medu, ktorá harmonizuje s podstatou mliečneho čaju ochuteného hnedým cukrom. Celkovo delikátna, vyvážená sladká príchuť karamelizovaného palmového kvetu a čaju s arómou medového plástu a kvitnúcich kvetov.

TATRATEA 0,7L 42% - BROSKYŇA

Je známy svojou nádhernou čajovou a ovocnou arómou, za ktorú vďačí extraktom z broskýň, bieleho a čierneho čaju, ktorý v ňom zanecháva príjemnú jemnú a nezameniteľnú stopu. Je silný a zároveň elegantný, s chuťou tak zriedkavou, že budete vďačný za ten okamih, keď ho ochutnáte.

Ponúka pretrvávajúcu chuť medového vína a žltých kvetov s vôňou čerstvých a sušených žltých broskýň doplnenou bielym čajom.

TATRATEA 0,7l 32% - CITRUS

Je obohatený o extrakty z citrusových plodov – citróna a limetky. Dávajú mu výraznú citrusovú príchuť, pričom si stále zachováva svoju krásnu čajovo-ovocnú arómu.

Vyvážený pomer citrusov, kandizovaného cukru a aromatického čierneho čaju. Má bohatú jantárovú farbu a  armonickú vôňu po citrónovej tráve, mäte a bylinkovom čaji.

TATRATEA 0,7L 62% - LESNÉ OVOCIE

Je obohatený o extrakty z lahodných lesných plodov – čučoriedok, černíc a lesných jahôd. Svojím zložením dodávajú nápoju jedinečný nádych a chuť.

Oceníte pretrvávajúci záver bobuľového ovocia a čierneho čaju s podtónmi lesného bobuľového ovocia. Aróma sladkých kvetov, levandule a malinových a černicových listov vytvára dokonalý a delikátny záver starodávnych ovocných cukroviniek.

tatratea-2

TATRATEA 0,7L 72% - ZBOJNÍCKY

Pre svoju vysokú stupňovitosť je považovaný za pravú slovenskú zbojnícku frndžalicu. Je obohatený o extrakty z chinínovníka a obsahuje menej cukru, čo mu dáva titul najsilnejšieho z rodiny TATRATEA.

Táto verzia originálneho Tatranského čaju s vysokou stupňovitosťou prináša silnú koncentrovanú arómu čiernych čajov a horských rastlín a v ústach dlho zanechá chuť ovocnej a bobuľovej pálenky.

tatratea-1

TATRATEA 0,7L 17% - MLIEKO A ČAJ

Je vyrobený z mliečneho krému a TATRATEA 52% ORIGINAL. Nadväzujúc na dlhodobú tradíciu pridávania mlieka do čaju je toto spojenie skvelou kombináciou, ktorá zjemňuje jeho chuť a dodáva mu sladký krémový tón.

Jeho chuť ponúka dlhý bohatý mliečny záver s náznakom sladkých korenín. Vôňa čerstvej smotany a vanilkového pudingu sa pretvára do delikátnej chute pripomínajúcej domácu zmrzlinu.

TATRATEA 0,7L 52% - ORIGINÁL

Unikátny čajovo-bylinný likér, vyrobený na prírodnej báze. Je tvorený vyváženým pomerom najjemnejšieho liehu, prírodných extraktov z vysokohorských bylín, prvotriedneho čierneho čaju, ovocných výťažkov a destilátov, pravého cukru a pramenitej tatranskej vody.

Sladká chuť kandizovaného medu a pretrvávajúca príjemná čajová dochuť s vôňou čerstvých malín a asámskeho čaju zmiešaná s opojnou vôňou lesných rastlín.

TATRATEA 0,7L 27% ACAI & ARÓNIA

Je obohatený o extrakty z arónie a acai, ktoré obsahujú vysoké množstvo prírodných antioxidantov. Acai je bobuľovité ovocie rastúce na palmách v Amazonskom pralese s chuťou podobnou zmesi lesného ovocia a čokolády. V Amerike – tentokrát však Severnej – má pôvod aj arónia. Toto ovocie s mierne trpkastou príchuťou sa dnes pestuje už aj v rôznych častiach Európy.

Základná chuť kávy, čokolády a čaju z červeného bobuľového ovocia s doznievajúcou príchuťou červeného hrozna a zlatého sirupu v bohatej červenej farbe, ktorá takmer hraničí s odtieňom kávy. Zacítite kyticu sušeného exotického bobuľového ovocia s náznakom sušenej bazy.

TATRATEA 0,7L 37% IBIŠTEK & ČERVENÝ ČAJ

Je obohatený o extrakty z červeného čaju, ibišteka a višní, ktoré sú zdrojom prírodných antioxidantov. Ibištek je rastlina pochádzajúca z tropických častí Ázie, vyniká veľkými jedlými kvetmi, vhodnými na prípravu čaju s mierne kyslou chuťou a s nádhernou rubínovou farbou.

Príchuť sladkých praliniek, sultánok a crème brûlée dotvára rubínový punč s arómou zimných korenín a ďatľovým sirupom.

TATRATEA 0,7L 47% KVETOVÝ

Predstavuje výnimočnú kolekciu starostlivo vybraných kvetov. Skrýva v sebe sedem lúčnych kvetov, sedem kvetov z kríkov a sedem kvetov zo stromov. V jeho vôni prevládajú kvety nechtíka, levandule, hluchavky a rebríčka.

Ak budete pozorní, na jazyku v trávnatej chuti ucítite náznaky lipy, agátu či pomarančového kvetu. Dominantou je však bazový kvet, doplnený o sladkastý med.

TATRATEA 0,7L 57% ŠÍPKA & RAKYTNÍK

Bohatý základ červeného čaju, ktorý je obohatený o výraznú vôňu šípky, ktorá vám pripomenie pohodu jesenných večerov pri šálke horúceho nápoja.

Na jazyku sa vám rozvinie chuť domáceho kompótu plná malín, sliviek a ružových cukríkov. Sladkokyslú kombináciu dotvárajú extrakty z rakytníka prinášajúce závan sviežosti.

sk_pim_717184001001_00

TATRATEA 0,7L 35% BYLINNÝ

Je čajovo-bylinný digestív bez pridania cukru, sladený extraktmi z hrozienok, fíg a stévie. Nachádzajú sa v ňom extrakty z viac ako 30 bylín, hlavne z pestreca mariánskeho, vrbky a zeleného čaju. Majú silné protizápalové účinky a posilňujú imunitný systém. Ako digestív sa odporúča podávať po stolovaní, nakoľko podporuje trávenie.

Sladkastý úvod plynule prechádza do krátkeho horkastého záveru za sprievodu jemných kvetových tónov ruže a jazmínu. Komplexná vyvážená bylinná vôňa, v závere s pŕhlivými tónmi kadidla.

TATRATEA 0,7L 67% JABLKO & HRUŠKA

Predstavte si vianočnú vôňu jablkového závinu, ktorá sa nesie celou miestnosťou. Presne to budete cítiť, keď si otvoríte jablkovo-hruškový TATRATEA.

Vychutnáte si lahodnú hrušku, sladkosť škoricových jabĺk s kúskom vanilky a s tónmi sladkého karamelu. Telo chute tvorí staré jablkové brandy so sviežosťou hruškového cideru.

TATRATEA 0,7L 35% HORKÝ

Je čajovo-bylinný digestív bez pridania cukru, sladený extraktmi z hrozienok, fíg a stévie. Nachádzajú sa v ňom extrakty z viac ako 30 bylín, hlavne z paliny, horca a pestreca mariánskeho. Obsahujú horčíny – látky, ktoré blahodarne vplývajú na tráviaci trakt, podporujú činnosť pečene a žlčníka a povzbudzujú celý organizmus.

Podmanivá ľahká sladká príchuť s pretrvávajúcou chuťou bylinkového čaju na jazyku s arómou čerstvého zeleného korenia, surového kakaa a mäty s príjemnou doznievajúcou vôňou horkého bylinného čaju. Všetko v ľahkej kávovej farbe s takmer zlatým podtónom čerstvého čaju.

Najznámejšie značky pív, ktoré ponúkame

stiahnuť (2)

Najznámejšie značky pív, ktoré ponúkame

Pivnica Tesáre - Víno Uhlár

Rodinná firma SHR-VÍNO – UHLÁR pri výrobe vín využíva tradičné postupy v spojení s modernou technológiou tak, aby bola zabezpečená čo najvyššia kvalita. Biele vína zrejú v nerezových tankoch, červené zase v drevených sudoch, ktoré im dodávajú charakteristický buket a vysokú kvalitu. Vinárstvo sa zameriava najmä na výrobu fľašových akostných vín a akostných vín s prívlastkom. Okrem toho sa každoročne vyrába i ľadové víno, ktoré je prírodne sladké, krásne ovocné s medovými tónmi a zároveň špecifické podľa jednotlivých odrôd.

Víno Nitra

Slovenský výrobca vín s nepretržitou vyše polstoročnou tradíciou, ktorý sa môže oprieť o vlastné vinohrady v troch oblastiach Slovenska – v Nitrianskej, Južnoslovenskej a Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Hrozno je dopestované v rámci integrovaného systému výroby a následne vyrobené pod dohľadom majstrov vinárov pri použití najmodernejších technológií.

Pivnica Radošina

Vinárska spoločnosť,ktorej zámerom je pokračovať v tradícii výroby kvalitných radošinských vín. Od vzniku v r. 2004 obohacuje trh o radošinské vína s veľkolepou vínárskou históriou. Vína z pivnice Radošina sú typické ojedinelým charakterom vo vôni i chuti, získali si priazeň konzumentov, ale aj viacero významných ocenení aj na svetových výstavách. V súčasnej dobe sa radošinské vína dodávajú do siete hotelov a reštaurácií, špecializovaných vinoték a na rôzne spoločenské podujatia.

Víno Matyšák

Moderné vinárstvo bolo vybudované od základov v roku 2002 v pezinskej časti Glejovka. Najmodernejšími technológiami vybavená pivnica umožňuje produkciu vín najvyššej kvality, v roku 2006 k nej pribudla aj samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Základom kvalitného vína je kvalitná surovina, ktorá pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Peter Matyšák už takmer tri desaťročia úspešne spolupracuje s poprednými pestovateľmi hrozna, vďaka ktorým má dostatok prvotriednej suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína a ďalších produktov.

stiahnuť (3)

Elesko

Už od roku 2009 vyrába vinárstvo ELESKO kvalitné prémiové vína výlučne z vlastnej úrody hrozna, ktoré pestuje v Malokarpatskej a Tokajskej oblasti. V jednom z najmodernejších wine parkov v strednej Európe kombinujeme tradičné postupy výroby s najmodernejšími technológiami.

Vinanza

Vinohrady vinárstva Vinanza sa rozprestierajú na južných svahoch Podunajskej nížiny. Ich vynikajúca expozícia a poloha predurčuje vinič na dosahovanie špičkových parametrov pre výrobu odrodových vín ako sú: Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Rizling rýnsky, Pálava, Veltlínske zelené a Sauvignon.

V roku 2008 boli vysadené a zrevitalizované vinice a tým pribudli do rodiny Cabernet Sauvignon, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské modré, Muškát moravský, Chardonnay a Alibernet. Produkcia vín značky Vinanza dnes zahŕňa širokú škálu akostných odrodových vín bielych, červených a ružových a vín s prívlastkom. Ich vynikajúca kvalita je odrazom umu, zručnosti a odbornosti ľudí, ktorí v spoločnosti pracujú.

Vinanza

Vinohrady vinárstva Vinanza sa rozprestierajú na južných svahoch Podunajskej nížiny. Ich vynikajúca expozícia a poloha predurčuje vinič na dosahovanie špičkových parametrov pre výrobu odrodových vín ako sú: Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Rizling rýnsky, Pálava, Veltlínske zelené a Sauvignon.

V roku 2008 bolo vysadené a zrevitalizované vinice, a tým pribudli do rodiny Cabernet Sauvignon, Tramín červený, Sauvignon, Rulandské modré, Muškát moravský, Chardonnay a Alibernet. Produkcia vín značky Vinanza dnes zahŕňa širokú škálu akostných odrodových vín bielych, červených a ružových a vín s prívlastkom. Ich vynikajúca kvalita je odrazom umu, zručnosti a odbornosti ľudí, ktorí v spoločnosti pracujú.

Víno Matyšák

Moderné vinárstvo bolo vybudované od základov v roku 2002 v pezinskej časti Glejovka. Najmodernejšími technológiami vybavená pivnica umožňuje produkciu vín najvyššej kvality, v roku 2006 k nej pribudla aj samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Základom kvalitného vína je kvalitná surovina, ktorá pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Peter Matyšák už takmer tri desaťročia úspešne spolupracuje s poprednými pestovateľmi hrozna, vďaka ktorým má dostatok prvotriednej suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína a ďalších produktov.

Víno Valtice

Víno Valtice patrí medzi najvýznamnejšie a najstaršie vinárstva v Českej republike. Jedná sa o firmu rodinného typu s hlbokými moravskými koreňmi a tradíciami. Pomocou najmodernejších a tradičných postupov pri výrobe vína ponúka CHÂTEAU VALTICE obrovský sortiment rôznych druhov vína od mladých a sviežich vín, vín zrejúcich ako vo fľaši, tak i v dubových sudoch, až po rôzne druhy sektu. Zákazník si tak môže vybrať z ponuky viac ako 170 špičkových vín. Značka CHÂTEAU VALTICE je už niekoľko storočí synonymom pre najkvalitnejšie vína nielen v Čechách, ale i vo svete, o čom svedčia pravidelné významné ocenenia kvality na vysokých prestížnych domácich aj svetových výstavách vín.

Vinárske závody Topoľčianky

Vinárske závody Topoľčianky patria k popredným producentom vín v  Nitrianskej vinohradníckej oblasti s dlhodobými skúsenosťami a tradíciou. Spoločnosť bola založená v roku 1993, nadväzuje na úspešnú tradíciu a svoje výrobky predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“.
Víno a kvalita sa rodí vo vinici, preto spoločnosť investuje veľkú časť finančných prostriedkov do vlastných vinohradov, ktoré sa nachádzajú v Nitrianskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Podstatná časť bola revitalizovaná výsadbou nových mladých viníc, ktoré sa nachádzajú v špičkových polohách.
Šetrným spracovaním hrozna modernou technológiou a pod vedením skúsených technológov prinášame vína, ktoré sa vyznačujú ľahkým, sviežim, odrodovo typickým charakterom. V portfóliu vín je zastúpená široká škála bielych a červených odrôd v kategóriách akostných vín a vín s prívlastkom. Kombináciou jedinečnej severnejšej klímy a variabilnosťou pôdnych podmienok sa za dohľadu kvalifikovaných vinárov rodia zaujímavé vína, ktoré o svojich kvalitách presvedčili odborné komisie na domácich a zahraničných súťažiach.

J.P. Chenet

J. P. Chenet je francúzska značka vína produkovaná spoločnosťou Les Grands Chais de France od roku 1984. Výraznou charakteristikou značky je guľatá fľaša s trochu zakriveným hrdlom.

Prvé vína J. P. Chenet, červené Cabernet Sauvignon a biele Blanc de Blancs , vznikli v roku 1985. Roku 1987 pribudlo ružové víno Cinsault rosé a biele polosladké Medium sweet. V roku 1996 sa kolekcia značky rozšírila o dve prvotriedne barikové vína (dozrievajúce v špeciálnych vinných sudoch), červené Merlot – Cabernet Sauvignon a biele Chardonnay.

Vitis Pezinok

Za značkou Vitis Pezinok stoja kvalitné slovenské vína, ktoré sa zrodili z toho najlepšieho, čo ponúka pezinský vinohradnícky región. Počas svojho dlhoročného pôsobenia sa Vitis Pezinok stal rešpektovanou  značkou a má svoje nezastupiteľné miesto na slovenskom trhu s vínom.

Ako úspešná značka vedia, že základom každého výnimočného vína sú nielen suroviny špičkovej kvality, vinič z najvýznamnejších vinohradníckych oblastí a profesionálny prístup k jeho spracovaniu, ale aj láska k výrobe vína. Výsledkom  práce je víno s dušou, ktoré tvorí široké portfólio silných značiek. Vitis Pezinok ocení každý milovník jedinečného vína.